OKNA PCV TECHNOLOGIA: OKUCIA

REHAU BRUGMANN TECHNOLOGIA
OKUCIA SYSTEM TILT_FIRST AKCESORIA

Okucia okienne

Okucia Roto NT są obecnie jednymi z najlepszych oferowanych na rynku oferującym stolarkę okienną.
Jest to rezultatem niespotykanego wyboru możliwości proponowanych w ramach jednego produktu oraz bezkonkurencyjny okres gwarancji - pięciokrotnie dłuższy od dotychczasowych standardów - wynoszący 10 lat. Okucia Roto NT to najbardziej rozbudowany system na rynku - w jego obrębie znajdziecie Państwo wszystko: okucia do okien o różnych kształtach i sposobach otwierania, systemy antywyważeniowe oraz ogromny wybór dostępnych zawiasów i klamek.

 
Charakterystyka okuć:

  • Mikrowentylacja - to rozwiązanie umożliwiające wygodną i regularną mikro3wymianę powietrza w mieszkaniu. Zaczep skonstruowany w systemie ROTO NT składa się z jednego tylko zaczepu montowanego na ościeżnicy.

  • Blokada błędnego położenia klamki - kolejny wielofunkcyjny element systemu ROTO NT to blokada błędnego położenia klamki pełniąca jednocześnie funkcję podnośnika skrzydła. Umożliwia to dokładny najazd skrzydła na ościeżnicę, oraz wyklucza ryzyko wyczepienia się skrzydła z zawiasów w przypadku błędów w obsłudze.

  • Połączenie zatrzaskowe - dotychczasowy sposób łączenia elementów okuć został zastąpiony innym - stosowane są połączenia zatrzaskowe. Dzięki temu zastosowanie stabilnych i dokładnych połączeń jest bardzo proste - wystarczy zatrzasnąć klips i przykręcić wkręty. Eliminuje się tym samym również elementy okuć wystające poza rowek okuciowy.

  • Klamki i osłonki ROTO - doskonale harmonizują z całością okucia. Dzięki bogatej palecie dostępnych kolorów są ważnym elementem dekoracyjnym okna.

  • Okucia antywłamaniowe - to bardzo ważne zabezpieczenie, którymi powinny zostać zabezpieczone okna w naszym mieszkaniu. Stanowi to istotny element utrudniający próby włamania, zwłaszcza przy użyciu prostych narzędzi jakimi posługują się zwłaszcza przypadkowi włamywacze.

  • Zabezpieczenie antywłamaniowe - dzięki szerokiej gamie dostępnych elementów, istnieje możliwość zastosowania okuć o zwiększonej odporności na włamanie. Trzpień grzybkowy - ponieważ zwykłe zamknięcie języczkowe nie stawia znacznego oporu podczas włamania - istotnym zabezpieczeniem jest zamknięcie języczkowe z trzpieniem grzybkowym. Również klamka zamykana na klucz lub przycisk sprawia, że punkty ryglowania okna pozostają stabilne i nie dochodzi w nich do przemieszczeń pod wpływem wyważania z zewnątrz. Dzięki temu zagwarantowane jest w pełni bezawaryjne działanie zamknięcia języczkowego z trzpieniem grzybkowym.