OKNA DREWNIANE TECHNOLOGIA: SZPROSY

REHAU BRUGMANN TECHNOLOGIA

OKUCIA TILT-FIRST SYSTEM BRILLANT SYSTEM EURO 70 SYSTEM CHARACTER

Szprosy są elementem ozdobnym dzięki któremu mogą Państwo wyróżnić swoje okna. Dla Państwa w naszej ofercie mamy szprosy:

 

- międzyszybowe:

Wykonane z profili aluminiowych, zamontowanych na stałe pomiędzy szybami pakietu szybowego, powierzchnia szyby nie jest podzielona dzięki czemu jest łatwa do utrzymania w czystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

- nakładane na szybę:

Szprosy w postaci drewnianej ramki szprosowej, nakładane są na powierzchnię szyby od zewnętrznej strony okna. Ramka nie dzieli szyby, jest zamontowana na specjalnym systemie zawias i zatrzasków dzięki czemu do mycia ramkę można zdjąć z szyby.

 

 

 

 

 

 

 

 

- naklejane na szybę:

Są to tzw. szprosy wiedeńskie, które wewnątrz pakietu szybowego mają zamontowaną ramkę która imituje podział szyb, a na powierzchni szyby zamontowane są drewniane szprosy naklejane. Doskonale nadają się do odtworzenia podziałów okien w kamienicach, zwłaszcza przy niedużych oknach ponieważ zabierają mniej światła niż szprosy konstrukcyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

- konstrukcyjne:

Szprosy konstrukcyjne są zamontowanymi na stałe słupkami drewnianymi, które fizycznie dzielą szybą  na kilka mniejszych szyb. Ze względu na ograniczenia konstrukcyjne są szersze od pozostałych rodzajów szprosów, ale dzięki temu można lepiej odwzorować podziały okien nawet z zastosowaniem elementów ozdobnych na szprosie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Elementy i listwy ozdobne do okien

Głowice ozdobne: G-101; G-102; G-103; G-103a

Stopy ozdobne: S-301; S-302; S-303; S-306

Listwy ruchomego słupka: L-203; L-204; L-209; L-222

Listwy na ślemię: L-201; L-202; L-205; L-212

Okapniki drewniane: O-401; O-402; O-404; O-405;

Oprócz profili pokazanych w katalogu możemy wykonać dla Państwa elementy wg indywidualnego życzenia lub żeby jak najlepiej odwzorować zabytkowe.

W ofercie posiadamy również drewniane prowadnice do rolet monoblokowych, które wykonujemy z tego samego drewna i w tym samym kolorze co okno, tak aby wszystkie dodatki tworzyły jedna całość.